Bize Ulaşın

0533 666 75 36

Sema Güral Sürmeli Eskişehir Kalite Şöleninde Denetimlerini Aktardı


Sema Güral Sürmeli yaptığı konuşmada önce Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanlığı'na gelene kadar ne tür deneyimler edindiğini aktardı.

Sema Güral Sürmeli yaptığı konuşmada önce Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanlığı'na gelene kadar ne tür deneyimler edindiğini aktardı. Hem anne, hem eş, hem de iş kadını olarak gününü nasıl planladığını paylaştı. Güral Ailesi'nin bir ferdi olarak işin her aşamasında çalıştığını, bir anlamda staj yaptığını üretimden satışa her süreçte bulunduğunu paylaştı. Aile olarak çok çalıştıklarını ve yaptıkları işi çok sevdiğini ve zevk alarak çalıştığını, çok çalıştığını söyledi. Çocuklara, eşine, işine zaman ayırdığını ailenin de bu tempoya alıştığını belirtti.

Ailelerde işletmelerinde yönetimin de belli bazı dinamikleri olduğunu, gelecek nesillerin iyi yetiştirilmesinin önemini vurguladı. Çocukların iyi yetiştirilmesinin önemini anlattı. Şu anda babasının torunların iyi yetişmesi ve iş hayatına hazırlanması için babasının bir oyuncak şirketi kurduğunu; torunların bu şirkette muhasebeden, satışa her konuda çalıştıklarını ve böylece yetiştirildiğini aktardı.

Kütahya Porselen'in geçmiş yıllarda dışarıya, başkalarına bağlı olduğunu; bununda çok sıkıntısını çektiklerini aktaran Sürmeli; "Şu anda her konuda kendi kendimize yetebiliyoruz. Şu anda anahtar teslim bir porselen fabrikası kuracak yetkinlikteyiz, hiçbir teknik/idari konuda bağımlılığımız yok. Bu duruma gelmek için çok uğraştık" dedi. Yurtdışından bazı porselen fabrikaları satın almak istediklerini, ancak yabancı ülkelerin milli yatırımlarını korumak adına bu satın almalara izin vermediğini belirtti.

KalDer' den aldıkları kalite ödülünün firmaya çok katkısı olduğunu belirten Sürmeli "Mükemmellik Modeli' ni hayata geçirme sürecinde yapılanların kendilerine çok katkı sağladığını" aktardı. "Bu aşamada yapılan iyileştirmelerin bazılarını zaten yapıyorduk. Bazılarını ise nasıl yapacağımız konusunda Mükemmellik Modeli bize rehber oldu" dedi. 

Grup bünyesinde çalışanların firmaya bağlılıklarının, aidiyetlerinin yüksek olduğunu, genelde insanların uzun dönem çalıştığını ve buradan emekli olduğunu vurgulayan Sürmeli; çalışanlarla sürekli bir iletişim içinde olduğunu ve onları her yönden olumlu bir şekilde motive etmek için ellerinde geleni yaptıklarını örneklerle anlattı.

Grup olarak sosyal sorumluluk projelerine de önem verdiklerini, bunu yaparken babasının "sağ elinin verdiğini sol elin bilmeyecek" görüşünü benimsediklerini aktaran Sürmeli; başarılı gençleri üniversite kursuna yolladıklarını, sigaraya hayır kampanyasına önemli bir şekilde desteklediklerini belirtti.

Kendisinin girişimci olmadığını, iş kadını olduğunu bu nedenle girişimcilere öğüt vermekten kaçındığını aktaran Sürmeli iş hayatına atılan/atılacak kişilerin sevecekleri iş yapmalarını ve çok çalışmalarını öğütledi.

Habere ait diğer görseller


Birlikte Çalışıyoruz

İŞ BİRLİKLERİMİZ


  • İSTANBUL GENEL MERKEZ
  • ANKARA ŞUBE
  • BURSA ŞUBE
  • ESKİŞEHİR ŞUBE
  • İZMİR ŞUBE
  • KAYSERİ TEMSİLCİLİĞİ
  • TRAKYA TEMSİLCİLİĞİ
  • DOĞU MARMARA GÖNÜLLÜ TEMSİLCİLİĞİ
  • BATI AKDENİZ GÖNÜLLÜ TEMSİLCİLİĞİ